Na troskách kapely Krátký proces zakládají Kubík s Konrádem a Syslem na jaře ´89 PNBO (Panelový nádech bzučících odrůd Music Orchestra Alternative Moravia Sound Band Revolution Goulash Social Armature Deckeel).

Později přibírají Pecku (Staré zašlé frézy, Jolana Lidožrout, The Neunikneš). Obsazení se porůznu mění (...zkouší s nimi i Šrot). Díky Petrovi Sivkovi a punkovému fanzinu Sračka bratří Ježků se stávají prakticky "kultem". Na Vlnobití v Olomouci kam přijíždějí jen jako diváci, jsou vítáni jako zavedená "alternativa". Sysel si to nakonec rozmýšlí, kytary se ujímá Kubíkův kamarád Koláč a za bicí usedá Bobiš. Pecka zakládá Jolanu Lidožrout. Po nepříliš vydařeném vystoupení v legendární olomoucké hospodě "Na Pile" střídá Kubíka v kapele Denis. Obsazení se tak ustálí a hrají v obsazení:

Koláč - kytara, Denis - basa, Bobiš - bicí, Konrád - zpěv. Časem to zkoušejí i s dechy (Proki, Eda...), ale najít školní dechovkou nezkaženého žáka stává se věcí nemožnou. Koupený saxofon jde k ledu. Nové skladby PNBO mají premiéru v Havířově na "Bermudském trojúhelníku II.". Koncertují v Ostravě, Orlové, Havířově, Olomouci, Rožnově p. Radhoštěm, Valašských Kloboukách....
Za vrchol lze považovat vystoupení v ostravském klubu Rock Hill na akci Punk Ex. Naposledy spolu hrají v létě ´92 v klubu Platan v Ostravě. Jako host hraje na basu Rejža (Psychologie domácích zvířat, V koupelně je břitva...). Koncem roku se kapela rozpadá. Dochovalo se několik nahrávek, 5 skladeb pak na kompilaci Ostrava In Medias Res Volume II.

 
 
 
| Foto: Skipy/archiv K & Lily Wilde |