V Havířově začátkem 80 let vznikala silná subkultura - později i s nahráváním a vydávánim magnf. kazet - ovlivněná punkem. Kapela Hlavy 2000 odstartovala punkovou scénu už někdy v prosinci ´78 nebo dokonce ´77 (pamětníci se neshodnou). V téhle krabici na dvou DVD najdete skoro ke třicítce kapel z Havířova a okolí od začátku 80 let do r. 2000.

Katafalk / IQ:60 / Černobílá televize / Balkanpunk / Redegast / Středně rychlé šípy / Brachyblast / Nechte nás bejt / Za co / Piráti klidných vod / Secret Company Of Little Castle / Čím hůř tím líp / PbK Blues / Velvetbloud group / Rytmická mládež / Broumerová Prouza / Masomlejn / Betonová zahrada / Kmochova paralýza / Morální tyfus / Totální destrukce hudebních rovin / Lidi jsou lidi / K novému břehu svět / All Mikolas Toys / Albánec / Personal / Barvy Lucky.

 

Obsah:
DVD 1:

TEXTOVÁ ČÁST: historie kapel, texty atd..

FOTOGALERIE - spousta fotek z těch nejstarších akcí : Střelnice, stodolovky u Radka Kisse, Třanovice a další..., naskenované obaly z kazet nezávislého vydavatelství Rytmická mládež, rovněž některé samizdaty, ziny z Havířova a našeho regionu.

PLAYLIST: uvnitř krabice je taky na papíru. Základem jsou staré nahrávky z mgf.kazet nezávislého vydavatelství Rytmická mládež a postupně se našly u lidí i další věci porůznu svépomocně vydané, záznamy z koncertů, zkušeben nebo studia.

MP3 celkový čas: 14:18:28

VIDEO: Bermudský trojúhelník - Hájenka (duben 1991)

Obsah:
DVD 2:

VIDEO: Bermudský trojúhelník - Hájenka, Datyně, Balón a jiné… / na videu mimo havířovských další kapely - PNBO, Point Zero (USA), Těhotná výčepní, Meat House Chicago I.R.A., Starý sen, Absolutní bezedno, Karpatské chrbáty, Stylet...

Vydavatel: Melichar Brothers Rec.

 

 

| Lily Wilde & K/Dřevěná cikáda |